Informacje z Wejherowa i okolic

Pomorska Grupa Medialna
Wiadomości
 1. Zatrzymali 20-letniego mężczyznę z województwa małopolskiego, który nie zatrzymał się mimo poleceń policjantów. Mężczyzna kontynuował jazdę będąc pod wpływem alkoholu. Na dodatek prowadził mając zakaz prowadzenia pojazdów oraz cofnięte uprawnienia do kierowania samochodami.

 2. 26-latka została ukarana mandatem w wysokości 1600 złotych za ponowne, znaczne przekroczenie prędkości. Kobieta w obszarze zabudowanym jechała o 33 km/h za szybko. Czyn zakwalifikowano jako recydywę. Policja wyjaśnia, co to oznacza.

 3. Aktywność mieszkańców, dbałość o otoczenie i znajdującą się we wsi infrastrukturę rekreacyjną. Te m.in. aspekty doceniała komisja w konkursie Piękna Wieś 2023. W tym roku tytuł najpiękniejszej wsi na Pomorzu powędrował do Żelistrzewa w gminie Puck. - Nasi mieszkańcy lubią oddawać swój czas dla innych - mówi Szymon Dettlaff, sołtys zwycięskiej wsi.

 4. Pomaga m.in. w bezpieczniejszym poruszanie się w zadymionych pomieszczeniach. Chodzi o kamerę termowizyjną. To nowy sprzęt, który trafił na wyposażenie strażaków-ochotników z OSP w Gniewinie.

 5. W wejherowskim starostwie we wtorek (3 października) odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Wejherowskiego. Powodem jej zwołania była konieczność wprowadzenia do budżetu dodatkowych środków.

 6. 'Zielona granica' w reżyserii Agnieszki Holland zagości na dużym ekranie w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie. Film, który wywołał burzę w polskich mediach w stolicy powiatu wejherowskiego będzie można obejrzeć od niedzieli (8 października).

 7. Sceny jak z filmu rozegrały się w Redzie. Mężczyzna polał budynek prawdopodobnie łatwopalną substancją, w momencie kiedy wyjął zapalniczkę rzucili się na niego policjanci, którzy go obezwładnili. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.

 8. Druhowie z Żelistrzewa przywitali nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. Renault zastąpiło wysłużony, 47-letni pojazd marki Magirus-Deutz z 1976 roku.

 9. O kampanii profrekwencyjnej, nadchodzących wyborach, ale też o podsumowaniu kończącej się kadencji parlamentarnej rozmawiamy z Mieczysławem Strukiem, marszałkiem województwa pomorskiego.

 10. Ukrainka w nocy jechała rowerem przez Obwodnicę Trójmiasta. Funkcjonariusze ukarali kobietę mandatem karnym w wysokości 5 tys. zł.

 11. Policjanci po pościgach zatrzymali 40-letniego mieszkańca Rumi oraz 47-letniego mieszkańca Połczyna, którzy nie zatrzymali się do kontroli drogowych. W jednym z aut było małe dziecko.

 12. Samochód uderzył w skarpę, a mężczyźni, którzy nim podróżowali wzajemnie oskarżali się o kierowanie autem. Jeden z nich, Ukrainiec znieważył policjantów z powodu ich przynależności narodowej.

 13. We wtorek (3 października) po godzinie 13:00 na drodze między Mierzynem a Mierzynkiem doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką.

 14. Bardzo udane Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików mają za sobą zawodnicy Karate Klubu Wejherowo. W ogólnej klasyfikacji punktowej KKW uplasował się na pierwszym miejscu na osiem klubów biorących udział w zawodach.

 15. Jedna z mieszkanek Gdyni zgłosiła, że na plaży znajduje się bóbr z uszkodzoną łapką. Co mu się przytrafiło?

 16. Nawet do 10 lat więzienia może grozić 26-letniemu mieszkańcowi powiatu wejherowskiego, który podpalił magazyn z panelami fotowoltaicznymi. Straty oszacowano na przeszło 2 miliony złotych!

 17. Pokazem filmowym i prelekcją w Muzeum Piaśnickim w Wejherowie uczcili pamięć ofiar niemieckich zbrodni na Pomorzu. - Musimy bardzo pracować nad tą pamięcią, pamiętać jaką pracę wykonywali. Wtedy dopiero poczujemy stratę i jaką ważną rolę pełnili dla naszej ojczyzny - podkreśla Teresa Patsidis, zastępca dyrektora Muzeum Stutthof.

 18. Udawał, że jest policjantem i wystawiał mandaty za palenie w miejscu zabronionym. Podejrzany usłyszał cztery zarzuty w tej sprawie i grozi mu kara 8 lat pozbawienia wolności.

 19. Był piłkarzem między innymi Arki Gdynia, Orkana Rumia, czy Gryfa Wejherowo. Teraz stara się o mandat poselski. W poniedziałek (2 października) w Rumi odbyła się prezentacja kandydata w październikowych wyborach do Sejmu Rafała Siemaszko.

 20. Przez ponad dobę przejazd kolejowy w Luzinie będzie zamknięty – może to oznaczać spore utrudnienia dla mieszkańców i przyjezdnych. Zmiany związane są z planowaną naprawą w tym miejscu.

 21. „Było magicznie” – czytamy na stronie Puckiego Hospicjum. W placówce odbył się koncert wybitnego pianisty Rafała Blechacza.

 22. 2 października to Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckiej Zbrodni Pomorskiej 1939 r. - mówi Michał Kowalski, Prezes Stowarzyszenia Nasze Pomorskie, jeden z zaproszonych gości na uroczyste obchody tego dnia w Wejherowie.

 23. Zarząd Wikędu Luzino poinformował o zmianie na stanowisku pierwszego trenera. Macieja Plińskiego, z którym klub awansował do III ligi, zastąpił były trener m.in. Bytovii Bytów oraz Pogoni Lębork.

 24. Kobieta wykorzystała nieuwagę 76-latka i z otwartego samochodu dostawczego ukradła kasetkę z utargiem. Mieszkanka Gdyni usłyszał już zarzut kradzieży w warunkach recydywy, przyznała się i za swoje postępowanie odpowie teraz przed sądem.

 25. Proklamowali zupełnie nowe święto w kalendarzu świąt nietypowych - to Dzień Telewizji Lokalnych, który od teraz będzie odbywał się 3 października. W uroczystości brała udział także Twoja Telewizja Morska z Wejherowa.