Informacje z Wejherowa i okolic

Pomorska Grupa Medialna
 1. We wtorek (9 sierpnia) doszło do pożaru pszenicy w Sulicicach. Pożarem zagrożona była także pobliska obora, którą udało się strażakom uratować.

 2. Do 90-letniej kobiety zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się jako szef policji. Seniorka po namowie mężczyzny wyrzuciła kilkadziesiąt tysięcy złotych przez balkon. Do podobnego oszustwa doszło w Pucku, gdzie inna kobieta straciła prawie 4 tysiące złotych przez mężczyznę poznanego w internecie

 3. Policjanci zatrzymali 35-latka, który ukradł trzy rowery w Wejherowie o łącznej wartości prawie 8 tys. złotych. Mężczyzna za kratami może spędzić 5 lat.

 4. Policjanci z Gdyni Chyloni szukają Bartosza Pyzara. Mężczyzna 3 sierpnia miał przylecieć z Kopenhagi do Gdańska, jednak do tej pory nie wrócił do swojego miejsca zamieszkania.

 5. Kierowca peugota przekroczył dozwoloną prędkość o 33 km/h, przez co został zatrzymany do kontroli. W trakcie interwencji okazało się, że mężczyzna ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto mundurowi ustalili, że 41-latek jest również poszukiwany.

 6. Nie panowała nad autem, jechała zygzakiem i całą szerokością drogi w Wejherowie. Dziwne zachowanie kierującej zauważył policjant przebywający na urlopie. Mł.asp. Mateusz Ostaszewski zatrzymał 44-latkę i uniemożliwił jej dalszą jazdę. Kobieta miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

 7. W sobotę (13 sierpnia) triathloniści zagoszczą do Wejherowa podczas finałowej edycji cyklu Stoneman Triathlon. Zawodnicy na dystansie MEGA najpierw przepłyną 1,5 km w Jeziorze Zawiad, później przejadą 40 km rowerem, a na koniec zostanie im 5 km biegu do mety. W związku z rywalizacją przewidziane są utrudnienia w ruchu drogowym.

 8. Strażnicy miejscy we Władysławowie latem informują i przypominają o konsekwencjach oraz zagrożeniach, jakie mogą wynikać z użytkowania popularnych lampionów. Bywają przyczynami pożarów czy nierzadko lądują w morzu jako śmieci.

 9. W poniedziałek (8 sierpnia) w Koleczkowie i Łężycach strażacy usunęli z gniazd martwe bociany. Na miejsce musiał przyjechać podnośnik z Rumi.

 10. „Dziennie odbieramy około 30 telefonów. Mieszkańcy muszą jednak uzbroić się w cierpliwość” – mówi Mariusz Sadłowski z gdańskiego urzędu miasta o zainteresowaniu dodatkiem węglowym. Trwają prace nad ustawą i jest za wcześnie, aby wnioskować o dotację.

 11. Przed nami potańcówka miejska Retro Wejherowo. W poniedziałek (15 sierpnia) rynek przeniesie się do lat dwudziestych i trzydziestych. Dla tańczących par zagra Warszawska Orkiestra Sentymentalna i Cuarteto Re! Tango.

 12. W poniedziałek (8 sierpnia) w Dębogórzu odbyło się oficjalne otwarcie drogi powiatowej 1519G, która łączy Dębogórze z Kazimierzem. Realizacja inwestycji kosztowała ponad 2 mln złotych.

 13. Loterie, kaszubski humor i muzyka oraz atrakcje dla dzieci - w niedzielę (7 sierpnia) odbył się XXV Jarmark Cysterski. Wydarzenie rozpoczęło się uroczystą mszą świętą, a jego głównym celem było zebranie środków na renowację parafii pw. Zwiastowania Pana w Żarnowcu.

 14. 75- latek podczas pobytu w przychodni rozmawiał z 27-latkiem o zagrożeniach dotyczących koronawirusa. Kiedy senior przyjął kolejną dawkę szczepionki i wyszedł z placówki, podejrzany zaatakował go i kilka razy uderzył go w twarz.

 15. Wejherowscy policjanci w ostatni weekend zatrzymali pięciu pijanych kierujących. Ponadto skontrolowano 233 kierowców i zatrzymano 3 prawa jazdy.

 16. Grupa osób podejrzewana jest o przywłaszczenie telefonu komórkowego. Policja prosi o pomoc w rozpoznaniu podejrzanych.

 17. Za nami Dni Gminy Krokowa, które były wypełnione sportem, muzyką i rekonstrukcją historyczną. Gwiazdą sobotniego (6 sierpnia) wieczoru była Małgorzata Ostrowska.

 18. Policjanci szukają grupy osób, które podejrzewane są o uszkodzenie i wyłączenie sygnalizatorów na przejeździe kolejowym przy ul. Bałtyckiej w Jastarni.

 19. Popłynęli kajakami na dystansie 250 metrów, 500 metrów i 1000 metrów. Na Mistrzostwach Gminy Puck w Kajakarstwie wystartowało blisko 20 zawodników z dziewięciu miejscowości. „Ja nie pływam profesjonalnie, raczej raz na jakiś czas i uważam, że jest to dla każdego" - mówi Michał z Żelistrzewa.

 20. Przez trzy dni (5-7 sierpnia) uczestnicy jeździli czołgami, motorami czy strzelali z wiatrówki. W niedzielę (7 sierpnia) zakończył się VI Letni Piknik Militarny Lisewo. „Nie jest to proste wsiąść za stery motocykla czy czołgu i przewieźć gości" - mówi Wiesław Trocki, organizator pikniku.

 21. To już tradycja, że co roku w Świecinie przedstawiana jest inscenizacja bitwy z 1462 roku. Polacy i Krzyżacy stanęli oko w oko w historycznej potyczce. „Człowiek cieszy się, że znowu daliśmy radę i bitwa się udała” – mówi Adam Śliwicki, wójt gminy Krokowa oraz członek Bractwa Rycerskiego Spod Nordowej Gwiazdy.

 22. Gryf Wejherowo zremisował, Wikęd Luzino wygrał, a Stolem Gniewino poniósł porażkę. W weekend (5-7 sierpnia) drużyny piłkarskie z powiatu wejherowskiego zainaugurowały sezon w czwartej i trzeciej lidze.

 23. W weekend doszło do pożarów budynków w Wejherowie przy ul. Gdańskiej oraz w Redzie przy ul. Wejherowskiej. Ponadto redzcy ochotnicy działali przy usunięciu plamy oleju i gaszeniu traw i zarośli przy ul. Brzozowej.

 24. Międzynarodowa Federacja Kajakowa przyznała Gdyni prawo do organizacji Mistrzostw Świata w SUP, które rozpoczną się 7 września.

 25. Trwają działania „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. O podstawowych zasadach, które obowiązują w trakcie wakacji, tym razem wejherowscy mundurowi rozmawiali z turystami na plaży w Lubiatowie.