Wejherowo po raz kolejny bez Budżetu Obywatelskiego!

Wejherowo po raz kolejny bez Budżetu Obywatelskiego!

Niestety nie odbędzie się kolejna edycje Wejherowskiego Budżetu Obywatelskiego. Prezydent zmienił decyzję w stosunku do tej, którą przedstawiła podczas sesji w grudniu 2021 r. p. Beata Rutkiewicz.

Na początku czerwca br. Radna Teresa Skowrońska zwróciła się z interpelacją ws. Budżetu Obywatelskiego.

Pierwsza kwestia dotyczyła niezrealizowanego projektu z roku 2020 – „Modernizacja boiska przy ul. Granicznej”. Prezydent odpowiedział, że projekt nie został zrealizowany gdyż znajdował się na liście rezerwowej. Poniżej przedstawiamy listę zakwalifikowanych projektów.

Czy widzicie tutaj Państwo jakąś listę rezerwową? My widzimy tylko listę zwycięskich projektów, a wśród nich przedmiotowy projekt dotyczący boiska przy ul. Granicznej. Czy Prezydent Hildebrandt okłamuje Wejherowian manipulując informacją?

Druga kwestia dotyczyła kolejnej edycji budżetu obywatelskiego. Przypominamy, że podczas sesji budżetowej w grudniu 2021 r. p. Teresa Skowrońska zadała pytanie w tej kwestii. Otrzymała wówczas odpowiedź, że w roku 2022 odbędzie się budżet obywatelski.

Niestety Prezydent po raz kolejny okłamał Wejherowian. W piśmie z 21 czerwca br. czytamy: „Jednocześnie z przykrością informuję, iż zostaliśmy zmuszeni do podjęcia decyzji o rezygnacji z tegorocznej edycji Wejherowskiego Budżetu Obywatelskiego. Niestety, z uwagi na stan niepewności w kraju związany w szczególności z pandemią oraz atakiem zbrojnym na Ukrainie...”

W jakim świecie żyje Prezydent. Z informacji Ministerstwa Zdrowia z dniem 16 maja 2022 r. zakończył się w naszym kraju stan epidemii. Jaki więc wpływ na realizację budżetu obywatelskiego ma pandemia?

Atak zbrojny na Ukrainę? A co ma piernik do wiatraka? Wzrost cen nie jest związany tylko z wojną za naszą wschodnią granicą, na ten element składa się wiele czynników.

Po za tym Wejherowski Budżet Obywatelski, który miał się odbyć w roku 2022 byłby realizowany w 2023 r.

Prezydent powinien wiedzieć, że należy mierzyć czyny na zamiary. Pewne sprawy należało przewidzieć. Gdyby nie pewne nie priorytetowe inwestycje jak Wodne Ogrody, które przerastają budżet miasta i doprowadzają do wzrastającego zadłużenia, nie byłoby takich problemów. Czy tak postępuje dobry gospodarz?

Szkoda, że Wejherowo po raz kolejny odstaje od pozostałych Gmin i Miast. W wielu ościennych miastach: Rumia, Gdynia, Gdańsk, Puck odbywają się kolejne edycje budżetu obywatelskiego. – mówi Paweł Thiel, członek Stowarzyszenia „Dla Wejherowian” - Każde z tych miast realizuje również spore zadania inwestycyjne, jednak władza działa prospołecznie, chcąc włączyć mieszkańców w aktywny udział w rozwoju ich okolicy.

Liczymy, że w najbliższych wyborach samorządowych mieszkańcy rozliczą p. Krzysztofa Hildebrandta i pozwolą mu usiąść w bujanym fotelu, ciepłych kapciach i spokojnie odpoczywać na zasłużonej emeryturze.